Ticknock Forest, příroda na kraji Dublinu

Na cestách

Jako v každém větším městě i v Dublinu se člověku dřív či později zasteskne po přírodě. Ať je to moře, les nebo jen menší park uprostřed samotné metropole, duši to pohladí a pomyslené baterky opět získají energii na překonávání každodenního stereotypu.

Příroda v Irsku má nepochybně velké kouzlo a naštěstí nemusíme ani opouštět brány Dublinu, abychom se jí dostatečně nabažili. Jedním z míst na dobytí zmíněných baterek je Ticknock Forest, který se nachází na jihu Dublinu a dá se k němu dostat městskou hromadnou dopravou (autobus č. 16).

Ticknock Forest

Les je součástí Dublin Mountains a je to opravdu cítit (hlavně následující den na dolních končetinách :)). Samotná jsem byla překvapená, kde se tu v Dublinu, rovina všude, kam dohlédneš, bere takové stoupání. Jednou se však člověk dostane nahoru, čeká ho už jen příjemná procházka mezi stromy a s bonusem, který představuje výhled na celé město.

Značený okruh čítá přibližně 5 a půl kilometru, pro dobrodruhy se tam však nachází několik cest neznačených. Dobrodružství se meze nekladou :). Ticknock Forest je oblíbený nejen pěšími turisty, ale i mezi cyklisty, na které tu čekají právě ty neznačené cesty. Pro nemístní turisty tu jsou připraveni a přímo u oficiálního parkoviště si můžete pronajmout horské kolo.

Ticknock Forest

Ticknock Forest

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply