Skerries, Irsko

Na cestách

Všichni vědí, jak krásnou přírodou se Irsko honosí, čím se oprávněně povyšuje nad ostatními. Emeraldově zelené pláně, špičaté útesy, nekonečný modrý oceán. Dnes vás ale zavedu na jiné místo, jakoby do jiné země. Do škatulky šedých všedností ale rozhodně nezapadne. Jmenuje se Skerries a získal si mě během pár chvil.

Skerries Port

Skerries je malebné městečko ležící na pobřeží Irského moře jen něco málo přes 30 km od Dublinu. Jeho jméno je odvozeno z irského slova sceirí, které se překládá jako skály. Skerries původně sloužilo jako rybářský přístav a později, během 20. století, se stalo centrem ručního vyšívání. Od té doby však uplynulo mnoho let, dnes je Skerries známé především jako oblíbené letovisko jak pro místní obyvatelstvo, tak zahraniční turisty.

Při cestě z vlakové zastávky do centra města nelze neminout jednu z největších turistických atrakcí – dva plně funkční větrné mlýny a jeden vodní, které tu stojí od konce 18. století.

Skerries Mills

Skerries Mills

Jen o kilometr dál se nachází pro mě ta nejkrásnější přednost tohoto městečka – obrovská písková pláž. Díky tomu, že se teploměr vyšplhal až ke 24°C, jsem si konečně po dvou letech mohla obléct plavky a zaplavat v moři (jeho teplota už ale byla o něco horší 13°C). Další položku na mém seznamu „Musím ještě stihnout v Irsku“ si tedy s radostí můžu odškrtnout.

Skerries

Cesta z pláže do přístavu představuje příjemnou procházku podél moře s výhledem na pět malých ostrůvků, které také patří ke Skerries. Zdá se, že plavání patří mezi oblíbené aktivity místních obyvatel, protože právě na této cestě můžete narazit na několik vstupů do vody pro plavce, i plavce samotné.

Skerries

V přístavu se nachází hned několik podniků, které rozhodně stojí za navštívení. Jedním z nich je The Brick House, kde kromě výborných tapas nabízí i klasická jídla. A co se dezertu a kávy týká, zamiřte jen o pár metrů vzdálené

 

 

Goat on the Boat

Skerries je městečko, ve kterém můžete strávit dvě hodiny stejně jako celý den. Městečko, kde si připadáte jako na prázdninách a kde při pěkném počasí zapomenete, ve které zemi vlastně jste.

Skerries

Skerries

 

Pro zajímavost, v roce 2016 město vyhrálo soutěž o nejčistší město Irska a v roce 2014 se umístilo jako druhé v soutěži o nejlepší irské město pro život.

Tak zase příště.

Lenka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply