Přírodní čistící prostředky

Nezařazené

Není žádným tajemstvím, že klasické čistící prostředky jsou plné chemikálií, však ty právě nám tu domácnost mají vyčistit. Na druhou stranu, tyto chemikálie jsou také často spojované se vznikem spousty nemocí jako je astma, rakovina, poruchy reprodukční soustavy, nemluvě o kožních potížích (O tom, co na nás číhá v komerčních kosmetických výrobcích si můžete přečíst zde). My však, stejně jako naše babičky, si můžeme vyrobit čístící prostředky, které nás ničím takovým neohrožují a skrývají plno výhod:

  • ekonomické – výroba domacího čističe stojí bezesporu méně pěnez a díky jeho univerzálnosti nemusíte kupovat další výrobky
  • praktické –  většinu toho, co na výrobu potřebujete, pravděpodobně už doma máte a co víc, jeden a tentýž produkt můžete použít na různé povrchy
  • bez toxického zápachu
  • šetrný k přírodě – vše, co pro výrobu potřebujeme, je přírodního charakteru. Do odpadních vod se tak nedostávájí zbytečné chemikálie, které se pak mohou vrátit do přírody a nám pak na talíř :).
  • účinný – nechám na vás si tento bod ověřit

Postup

Bílý ocet, jedlá soda a citron je magická trojka, která v kombinaci funguje jako univerzální čistič. Dále potřebujete vodu a tea trea esenciální olej, který má dezinfekční účinky.

1/2 hrnku bílého octa

1 a 1/2 hrnku horké vody

2 lžičky jedlé sody

šťáva z půlky citronu

10 kapek tea trea oleje

Vše smíchejte a nalijte to rozprašovače. Směs nastříkejte na povrchy a stírejte hadříkem.

Pozn.: Nejsem chemik ani specialista přes úklid. Čerpala jsem z více internetových zdrojů a představila vám směs, kterou již chvíli používám, protože funguje a mám ráda její vůni. 

Čerpám zejména z této francouzské stránky.

 

No Comments

Leave a Reply