O mně a proč „Jednou nohou venku“

O mně a proč "Jednou nohou venku"
Ahoj,
Zdravím vás všechny ty, kterým se podařilo zabloudit na můj „blog“. Protože se jedná o můj první pokus, a tak nějak nevím, jak to dopadne a co to zplodí, slovo blog bych nejraději vložila do velikých uvozovek. Snad ty klasické ale postačí.
Jmenuji se Lenka a je mi 25 let. Před rokem a půl, tedy v lednu 2016, jsem využila své poslední možnosti (vzhledem k mému druhému magisterskému ročníku) a přihlásila se do programu Erasmus. S ohledem na můj obor, jímž jsou Anglophone Studies, jsem se rozhodla pro jedinou anglicky mluvící zemi, která se nacházela na seznamu partnerských univerzit. Písemnou i ústní zkoušku se mi podařilo nějakým způsobem splnit, a tak o pár týdnů později bylo jasné, že se v září 2017 vydáme (spolu s přítelem) do hlavního města Irska. Od začátku jsme byli dohodnutí, že pobyt nebude kratší jak 10 měsíců. Semestr ve škole utekl jako voda, stejně tak ten následující, který jsem strávila na pracovní stáži v jedné z největších irských cestovních kancelářích Abbey Ireland & UK. I přes určité nedostatky, který život v Dublinu bezpochyby má (a kterým v budoucnu určitě věnuji jeden článek), jsme se rozhodli náš pobyt v Irsku o pár měsíců prodloužit. Jediné, čeho jsem se opravdu obávala, bylo, zda se mi podaří rychle najít práci. Život v Dublinu je opravdu drahý (zejména nájemné) a měsíc či dva bez příjmu by mi spíš přivodily finanční nepříjemnosti, po kterých nikdo netouží (překvapivě). Souhra šťastných náhod, tak si to alespoň vysvětluju já, mi zaměstnání však rychle přivedla do cesty, a tak nebylo nad čím přemýšlet a z Irska se neodjíždí … alespoň prozatím ?
O čem bude Jednou nohou venku? O mém životě mimo domov (your home is where your heart is), místech, která navštívím/e, lidech, které potkávám, jídlech, která připravuji -> jím a plno dalších věcí, které se mi připletou do cesty.

No Comments

Leave a Reply