Národní park Wicklow

Na cestách

Dublin je klasické velké město se vším, co k tomu patří. Rušné ulice, schon, davy lidí, bary praskající ve švech, zkrátka obyčejné hlavní město. Městkých parků je tu, pravda, dostatek a i přesto, že je jejich útočiště vyhledávám celkem často, ráda využiji každé příležitosti, kdy se z betonové džungle mohu vytratit. I když to je jen na pár hodin, přírodu, tu pravou, já prostě potřebuji.

A protože sobota minulého víkendu slibovala krásné počasí, tedy alespoň v irském slova smyslu –  18 stupňů a minimální srážky, bylo v podstatě mojí povinností brány města opustit. Tentokrát byl na seznamu můj oblíbený Národní park Wicklow.

Park Wicklow leží 65 km jižně od Dublinu. Snadno se sem dostanete autem, které můžete zaparkovat nedaleko vstupu do národního parku. Ti, kteří si auto nemohou nebo nechtějí pronajmout, mohou využít služby společnosti St. Kevins Bus, který vás za 20 eur doveze tam i zpátky.

Národní park Wicklow

Wicklow nabízí dobře vybudovanou síť turistických cest. My si vybraly jednu z těch neznámějších, která vede okolo dvou jezer – Guinness a Glendalough. Řekla bych, že se jedná o středně náročný výšlap, který se dá ujít za 3-4 hodiny. Stoupání se samozřejmě nevyhnete, odměna ve formě výhledů na celý park za to však stojí. Celkem jsme ušly přibližně 15 km, k dispozici jsou však kratší a méně náročné cesty.

Národní park Wicklow

Národní park Wicklow

Národní park Wicklow

Národní park Wicklow

Národní park Wicklow

 

Tak zase příště! 🙂

Děkuji za návštěvu.

Lenka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply