Z Malahide do Portmarnock: procházka po severním pobřeží Dublinu

Na cestách

Jedno krásné středeční dubnové ráno (píšu krásné vzhledem k vyšší teplotě a slunci, které se po několika dnech konečně objevilo na obloze), jsme se s kamarádkou Aničkou vydaly na prozkoumání Dublinských krás přírody. Hlavní město Irska je v porovnání s jinými metropolemi malé město, i přesto však i dnes, po dvou letech, na jeho paletě výletů najdu místa, která jsem doposud nenavštívila. Onen dubnový den jsme zamířily do Malahide.

z Malahide do Portmarnock

Dostat se sem lze vlakem z centra Dublinu za cca 25 min. Malahide jsme zvolily ne však kvůli zámku, pro který je tato část města známá, nás zaujala procházka podél moře do 5km vzdáleného Portmarnock. Cesta vede pár metrů od moře, místy se jde po pláži.

z Malahide do Portmarnock

Lidé žijící v Irsku vědí, že příjde-li pěkný slunečný den, je potřeba jej využít naplno. A to jsme udělaly, protože ze zkušenosti víme, že nás pravděpodobně čeká vysoká daň za dobré počasí ve formě děště a větru po následujících několik dní. Z batůžku jsme tedy vytáhly krabičky a naobědvaly se pod modrou oblohou s výhledem na nekonečné moře. Zpět do Malahide jsme šly po stejné cestě a odměnily se kávou v místní příjemné kavárně Taste of MED café.

z Malahide do Portmarnock

Jedná se o nenáročnou (kromě možnosti silného větru) procházku po rovině, krajinou, kde se můžete kochat výhledy na vlny moře a nekonečné pláže, tedy něco, co čímž bych dokázala strávit hodiny a hodiny.

z Malahide do Portmarnock

Pokud někdy do Malahide podíváte, určitě byste jej neměli opouštět bez navštívení zmiňovaného zámku a zahrad, které jej obklopují. Více informací o této malebné vesničce můžete nalézt tu.

 

z Malahide do Portmarnock

z Malahide do Portmarnock

z Malahide do Portmarnock

z Malahide do Portmarnock

Pozn.: A kam na další výlet v okolí Dublinu? Můžete se jet podívat třeba do Ticknock Forest  🙂

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply