Galway & Národní park Connemara

Na cestách

V předchozím článku To nejlepší z Irska jsem se zmínila, že na západním pobřeží Irska se nachází skvost jménem Connemara National Park. Zelené nekonečno se rozprostírá na téměř třech tisícíh hektarech, je úchvatné a já jsem se na to jela konečně podívat. Protože auto nemáme a ani si ho pronajímat nechceme, rozhodli jsme se pro prodloužený víkend, abychom vše stihli a nemuseli mít zbytečné obavy z nedostatku času.

Galway

AirBnB na tři noci jsme si zařídili v třetím největším irském městě – Galway, který je zároveň nejvýznamnějším městem této oblasti. Galway má přibližně 75.000 obyvatel a je naprosto odlišné od hlavního města Dublinu. Vše se samozřejmě odehrává na mnohem menší ploše, ulice jsou čisté, památky blízko u sebe. Akorát ceny, ty tam jsou téměř stejné :).

Stejně jako jsou náměstí důležitá pro česká města, tak je i Latinská čtvrť(The Latin Quarter) pro Galway. Je to jeho centrum, kde se nachází to nejdůležitější a kam automaticky všichni turisti po příjezdu míří. Obchody, jedna restaurace vedle druhé, stejně tak kavárny, pouliční muzikanti doslova na každém rohu, tanečníci, butiky, to vše se v Latinské čtvrti nachází. Mimo to tam také najdete Griffin’s Bakery – pekařství s více jak stoletou tradicí, ale hlavně s nejlepším brunchem ve městě!

Při prozkoumávání Galwaye nezapomeňte, že město leží na pobřeží, takže se můžete vydat na příjemnou procházku podél moře.

Co se turistických cílů týká, Galway vám nabízí:

Spanish Arch – pozůstatky z městské hradby

Katedrála Galway

Atlantaquaria, Národní Akvárium

Městské muzeum

Connemara National Park

Jak jsem si už i dřívě zmínila, při cestování po Irsku se spoleháme pouze na hromadnou dopravu. Autobus Citylink pro nás byla tedy jediná možnost, jak se z Galwaye k parku dostat. Z hlavního nádraží výráží v 8:30 autobus do městečka Letterfrack, kde se nachází hlavní vstup do parku. V 18:30 zase můžete naskočit na autobus zpět do Galway. Jízdenky si kupte online předem, jsou o pár eur levnější (zpáteční 20€).

I přestože cesta autobusem trvá dvě hodiny, zbývá vám dostatek času na 10km okruh v Connemaře a k tomu jedno pivečko v místní hospůdce. Turisty nejvíce navštěvovaná je Diamantová hora (Diamond Hill) měřící 500 metrů, kam jsme vyrazili i my. Můžete se vydat na celý okruh, zmíněných 10 km, nebo zvolit její kratší 4km verzi, kde se vyhnete většímu stoupání. Cesty jsou udržované a nemusíte mít žádný strach, že byste se mohli ztratit. Ve velice mírném tempu a s několika přestávkami jsme do cíle dorazili za přibližně 3 hodinky.

Co vám budu povídat, tou krásou jsem uchvácená ještě teď. Snad se mi to alespoň trochu podařilo zachytit na fotkách.

 

Lenka

jednounohouvenku

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply